Küçük Mutfak Tasarımları ve Dekor Fikirleri

Evinizin her köşesinde olduğu gibi küçük mutfaklarda da doğru seçimler, doğru planlama önceliklerinizin ne olduğu ve zevkli tasarımlarla mutfağınızı yenileyebilir, daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Küçük mutfak tasarımlarına uygun küçük eşyalar tercih edip depolama alanlarını en doğru şekilde kullanırsanız mutfağınız sizin için son derece kullanışlı olacaktır. Mutfağınızı olduğundan daha küçük göstermemek için küçük ev aletlerinizi de küçük seçmeli ve tezgâh üzerinde bırakmamaya özen göstermelisiniz.

mutfak-tasarimlari-2 Dekorasyon Fikirleri
Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınız küçük olduğu için açık renk mutfak dolapları ve açık renk aksesuarlar seçerseniz mutfağınız oldukça geniş ve ferah gözükecektir. Eğer küçük mutfağınız yeterince ışık almıyorsa seçimlerinizin çoğunu açık renk eşyalardan yana kullanmalısınız. Depolama alanlarını doğru yerde ve doğru şekilde tercih ederseniz yine mutfağınız için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

mutfak-tasarimlari Dekorasyon Fikirleri
Küçük Mutfak Tasarımları

Mutfağınızın yapısına uygun duvara monte edilmiş açılıp kapanabilen bir masa tercih edebilirsiniz. Seçimlerinizi bu tarz çok yönlü kullanım şekli eşyalardan yana kullanırsanız hem alanı genişletmiş olursunuz hem de daha ferah bir mutfağınız olur. Önemli olan bir diğer konu da beyaz eşyalarınızın boyutudur. Buzdolabınızı mutfağınızın boyuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle küçük mutfak tasarımlarında perde seçimi yapmak oldukça zordur.

mutfak-dekorasyonu Dekorasyon Fikirleri
Küçük Mutfak Fikirleri

Stor ve zebra perdeleri rahatlıkla tercih ederek en şık mutfak tasarımlarına imza atabilirsiniz. Önemli olan bir diğer konu ise zemin seçimidir. Eğer kapalı bir zemin seçerseniz mutfağınız son derece basık ve küçük gözükecektir. Eğer açık renk bir seçim yaparsanız şık ve modern bir mutfak tasarımı yapmış olursunuz. İçimizi karartan değil, içimizi açan bir mutfak tasarım yapmak sizin elinizde.

pinit_fg_en_rect_red_28 Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir